TvMiniUni: Zloděj otázek

Rodinný film / Family movie

Televize TvMiniUni vysílá, a i tentokrát tvrdí, že odpoví i na ty nejvšetečnější dětské otázky. Ovšem popravdě pan Vrána dnes nemá moc dobrou náladu, a tak žádá pana praještěra Voráčka, aby vybral jenom lehké otázky a ty složité vyřadil… ale pozor!!! Žádné otázky od dětí tu nejsou, všechny zmizely! A s nimi zmizel i lapač otázek.

Do TvMiniUni navíc začínají volat znepokojení rodiče. Něco se stalo s jejich dětmi. Najednou už se na nic neptají, nemají žádné otázky! Žádné proč, nač, jak, kde, kolik, a co když? Všem z TvMiniUni začíná být jasné, že se děje něco závažného.

Rozjíždí se velké pátrání plné dobrodružství i záhad. Stopy nakonec vedou až k herně, kterou řídí chlapeček Bambino a strašidelná a nepříjemná paní Konvičková. Spolu ukradli lapač otázek, aby všem dětem vysáli z hlav jejich otázky. Na Bambina totiž nemá jeho maminka čas a táta po jedné hádce od nich odešel a vůbec. Rodiče jsou často nespokojení, když se jich dětí na něco ptají, nemají čas, potřebují pracovat a chtějí ticho a pokoj. Tak teď mají všichni, co chtěli. Klid bez otázek.

Bez nich je ale nuda a taky chybí odpovědi. Jak tohle celé dopadne?

 

Spustit ukázku

Režie: Jan Jirků

Scénář: Jan Jirků

Námět: Jan Jirků

Kamera: Petr Vejslík

Hudba: Marek Doubrava

Zvuk: Jan Paul

Hrají: Sebastian Pöthe, Bára Poláková, Pavel Liška, Miroslav Krobot, Jiří Kohout, Jiří Havelka, Hynek Chmelař, Anna Schmidtmajerová, Ondřej Nosálek, Jana Kollertová, Karel Kratochvíl, Petr Besta, Lucie Škodová, Václav Jelínek

Architekt: Hynek Dřízhal

Střih: Libor Nemeškal

Koprodukce: Česká televize, Sleepwalker

Podpora: Státní fond kinematografie, Zlínský kraj