ARISTOKRATKA VE VARU

Count Frank Kostka, his wife Vivien and their daughter Marie live in their family castle Kostka. Housekeeper Tichá, maintenance man Lebeau and warden Josef help them keep the castle somehow up. Even so, the castle is deteriorating, Frank does not have enough money either for repairs or for salaries. It seems that the request of lawyer Benda, who needs to house his eccentric daughter Deniska for a while and pay for that, comes at the right time. But what else comes with the spontaneous and very attractive Deniska?

 

V českých kinech od 18. 1. 2024

Ve slovenských kinech od 25. 1. 2024

 

 

Tento projekt podporuje Státní kinematografický fond

Tento projekt podporuje Jihomoravský filmový  fond.

Divadelní spolek

Divadelní spolek vzniká jako platforma pro vznik a rozvoj autorského divadla v Olomouci.

Zakládajícími členy spolku budou úspěšní absolventi konkurzu (10 až 15 lidí) a iniciátoři projektu Miroslav Krobot a Lubomír Smékal.

Hledali jsme zájemce o divadlo a herectví, kteří by se chtěli stát základem nového neprofesionálního divadelního souboru.

Náš projekt však nechce být hereckou školou nebo studentským spolkem.

Naše divadlo bude vycházet ze života, jaký je. Je pestrý. A takový snad bude i náš soubor.

Cíle:

  1. Vytvoření divadelního souboru | Soubor vznikne na základě konkurzu otevřeného široké cílové skupině.
  2. Výcvik a nácvik | Vybraní členové absolvují zkušenostní výcvik a společná setkání zaměřená na dialogické jednání.
  3. Performance | Během těchto setkání, a po vzájemné domluvě, určíme téma první divadelní inscenace spolku.
    Soubor vytvořený především z absolventů kurzu by spolupracoval i na dalších autorských představeních spolku.
  4. Film | Práce vznikajícího spolku bude filmově zaznamenávána za účelem vzniku dokumentárního filmu o lidech, kteří se na vzniku první inscenace budou podílet a kteří budou také tvořit základ divadelního spolku.

V průběhu roku 2023 budou probíhat společná setkání/workshopy zaměřená na dialogická jednání (vede režisér Miroslav Krobot) a zkušenostní výcvik (vede psycholog Lubomír Smékal).
Projekt proběhne v celkovém rozsahu 160 hodin.

Workshopy/skupinová setkání budou zaměřeny na:
a) objevování a rozvíjení divadelních schopností a dovedností

b) individuální osobnostní rozvoj podporující tyto schopnosti a dovednosti.

Jak konkurz, tak výcvik a velká část realizace projektu proběhnou v objektu Telegraph Kino, Jungmanova 3, Olomouc.

VELKÁ PREMIÉRA

Pro herce Šnajdra (Pavel Šimčík) je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta (Klára Melíšková) je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa (Jakub Žáček). Šnajdr ale raději mizí do Olomouce, kde se chytá své první režijní příležitosti, ve které chce zazářit se svou babičkou (Iva Janžurová). Oba totiž milují improvizaci. Tu překvapivě dokáže tvořit i babiččina pečovatelka Mikina (Iva Pazderková), což Šnajdra oslní. Kariérista Grunt (Miroslav Krobot), který šéfuje divadlu doufá, že představení bude událostí sezóny. To se nakonec stane, ale jinak, než si představoval. Sám je totiž, aniž by chtěl, vtažen Šnajdrem do hry.

V českých kinech od 21. 7. 2022
Vznik filmu podpořili: Slavia Pojišťovna, České dráhy, Hašlerky, Filmová kancelář Olomouckého kraje

TŘI PŘÁNÍ PRO POPELKU

Since her father’s death, the kind-hearted but also courageous Cinderella lives with her cruel stepmother and spoiled stepsister Dora who treat her like a servant in her own house. During one of her daily escapes to the forest, Cinderella prevents a couple of men from hunting wild animals, amongst them the handsome prince of the kingdom. They immediately feel attracted to each other, but he is expected to find a suitable bride at the next royal ball which
Cinderella is not allowed to attend. Equipped with a great deal of courage and empowered by her three magical hazelnuts, she decides to stand up for herself and determine her own fate. Is she able to break free from her stepmother’s tyranny and find true love?

PŘÍPAD ROUBAL

Případ Roubal je třídílný seriál inspirován skutečnými, byť neuvěřitelně děsivými událostmi a činy, kterých se Ivan Roubal dopustil v 90. letech minulého století. Do role jednoho z největších sériových vrahů československé historie obsadila režisérka Tereza Kopáčová herce Hynka Čermáka. Byl vyroben pro Voyo jako první Voyo Originál.

SVĚT MEZI NÁMI

Podaří se Marii z Mikulova splnit si svůj sen a stát se úspěšnou fotografkou v New Yorku?

DRAČÍ PRINCEZNA

Gina (10) se děsí Vánoc. Schovává se, je osiřelá a opuštěná. Její mantrou je „Nikdy se s nikým neseznamuj! Buď vždycky neviditelná!“ Ale hluboko uvnitř touží po rodině. Jednoho večera se vloupe do prázdného domu, jehož obyvatelé jsou na dovolené – je to perfektní místo, kde bude moci o samotě oslavit Vánoce. Všechno se ovšem zvrtne v momentě, kdy se v garáži objeví dračí mládě! A pak už jde všechno ráz naráz. V domě Ginu a draka objeví chlapec ze sousedství Mortimer (10). I Mortimer je osamělý a svou samotu se rozhodne řešit hledáním kamarádů na sociálních sítích.
Gina a Mortimer se musí stát dobrými parťáky, aby draka zachránili od místního lovce draků, od policie, od TV štábů. Oba dva při této záchraně získávají víc, než na začátku doufali.

ZPRÁVA / SPRÁVA

Film Zpráva je adaptací knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Ztvárňuje příběh dvou mladých slovenských Židů, Alfréda Wetzlera a Rudolfa Vrby, kterým se podařilo utéct z koncentračního tábora Osvětim a sepsat podrobnou zprávu o tom, jak tábor smrti fungoval. Příběh o pekle, které sa tam dělo. Příběh o zprávě, jejíž zveřejnění pomohlo zachránit životy statisíců lidí.

PARKING

28 Adrian je mladý básník, který se rozhodne odjet z Rumunska do Španělska. Touží změnit svůj život, něco si vydělat a naučit se španělsky. Po příjezdu do Córdoby pracuje jako ostraha v autobazaru, který prodává stará i nová auta. Ve dne se zamyká v malém karavanu na parkovišti autobazaru. Jednoho dne Adrian najde nedaleko autobazaru balíček s CD a plakátem k turné jedné flamenco / jazzové kapely. Učaruje mu její hudba i obrázek Maríi, která v kapele hraje na basu. Oba se potkávají po koncertě na pláži, kde začíná jejich vztah plný vášně, problémů a překvapení.

PSÍ LÁSKA

Jana se z Jizerských hor vydává na 1200 km dlouhou trať nejdelšího evropského závodu psích spřežení Finnmarsløpet. Šance na dokončení tohoto závodu má velmi malé. Je jedna z mála žen na startu, nežije (jako naprostá většina závodníků a jejich psů) trvale za polárním kruhem a její tým je tvořen výhradně čistokrevnými husky, zatímco ostatní závodí se psy k tomu účelu vyšlechtěnými. Je skutečně velká zima, polární pláně jsou pohlcovány sněhovými bouřemi, psi se boří v závějích a Jana bojuje o poslední zbytky energie. Přesto, nebo právě proto, se cítí šťastná.

Psí láska je film o relativitě štěstí, spokojenosti a o cestě za snem, dlážděné nepohodlím, jež by pro většinu lidí bylo nesnesitelné.